Nevēlama pārtika suņiem

sunsSuns nevar ēst visu. Arī suņu pārtikai ir jābūt sabalansētai un veselīgai, kas piemērota viņa organismam. Lai gan ir vilinoši dalīties ar savu ēdienu ar savu mājdzīvnieku, Jums jāapzinās, ka liela daļa cilvēku uztura nav ieteicama suņiem. Jums nevajadzētu dot sunim pārtiku, kas nav domāta viņam.

Bērnu pārtika – Daudzi cilvēki cenšas dot bērnu pārtiku it īpaši maziem kucēniem, kad tie nejūtas labi. Zīdaiņu pārtika vispār nav slikta. Tomēr, Jums ir jāpārliecinās, ka bērnu pārtika, ko Jūs dodat sunim, nesatur sīpolu pulveri. Tāpat bērnu pārtika nesatur veselīgam sunim nepieciešamās uzturvielas.

Košļājamā gumija – lielākā daļa košļājamo gumiju satur cukuru. Tomēr tas var izraisīt insulīna gadījumu pieaugumu suņu vidū, kas samazina cukura līmeni suņa asinīs līdz bīstamam līmenim. Ja Jūsu suns apēd lielu daudzumu košļājamās gumijas, tas var bojāt aknas, nieres vai vēl sliktāk.

Saldumi – Daudzas konfektes arī satur daudz cukura, tāda paša veida cukuru kā košļājamā gumija. Tātad, nedodiet suņiem un kucēniem konfektes un košļājamo gumiju.

Šokolāde – Pastāv uzskats, ka šokolāde ir indīga suņiem. Šokolāde satur kofeīnu. Šokolāde var izraisīt elšanu, vemšanu un caureju un bojāt Jūsu suņa sirds un nervu sistēmas.

Kukurūzas vālītes – Suņi var ēst kukurūzu, bet ne tās vālītes. Lielākā daļa suņu nevar viegli sagremot vālīti, kas var izraisīt zarnu nosprostojumu, ļoti nopietnu un, iespējams, letālu veselības stāvokli, ja tas netiek ārstēts nekavējoties.

Mīkla – necepta maizes mīkla ar raugu var būt bīstama, ja suņi to apēd. Kad neapstrādāta mīkla tiek norīta, siltā un mitrā kuņģa vide nodrošina ideālu vidi, kur raugam vairoties, kā rezultātā mīklas masa kuņģī paplašinās. Izplešoties kuņģī, tā var būt pietiekami smaga, lai samazinātu asins plūsmu uz vēdera sienām, kā rezultātā audi var iet bojā.

Sabojājusies pārtika – sabojājies ēdiens satur pelējumu un citas baktērijas, kas var radīt nopietnu kaitējumu Jūsu suņa veselībai.

Dodiet saviem mājdzīvniekam atbilstošu pārtiku, ko var iegādāties zoo veikalos. Ja pietrūkst un alga nav aiz kalniem, tad paņemiet kredītu internetā vai klātienē, lai nebūtu jādod lēta un neatbilstoša pārtika. Suns un citi mājdzīvnieki nav roboti un tiem nepieciešama viņiem atbilstošā pārtika. Jūs tak arī neēdat sūdus? Tātad arī savam mājdzīvniekam tādi nav jādod!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>