Ko nedot ēst mājdzīvniekiem

Galvenās mājdzīvnieku barības sastāvdaļas, no kurām ieteicams izvairīties:

Kukurūza, kukurūzas milti vai kukurūzas lipekļa milti

Pirms vairākiem gadiem mājdzīvnieku pārtikas ražotāji atklāja, ka mājdzīvnieki dievina saldo kukurūzas garšu. Kukurūza ir viena no visvairāk subsidētajām kultūrām lauksaimniecībā, padarot tirgus cenu zemāku par kukurūzas ražošanas izmaksām.

Glutēns kukurūzā tiek izmantots kā zemāks proteīna avots mājdzīvnieku barībā. Kukurūzas proteīns pats par sevi nav pilnīgs olbaltumvielu avots un ir jālīdzsvaro ar dzīvnieku proteīnu, lai radītu izmantojamu aminoskābju profilu mājdzīvniekiem.

Diemžēl kukurūza bieži vien ir izmantota kā vienīgā izplatītākā daudzu mājdzīvnieku barību sastāvdaļa, kas veicina daudzas slimību, kas saistītas ar augstu ogļhidrātu diētu, tostarp aptaukošanos, hronisku iekaisumu, diabētu un vēzi. Kukurūzai ir ļoti zema uzturvērtība. Kukurūzas kvalitāte arī ir problemātiska, jo daudzi pārtikas produkti izmanto zemas kvalitātes kukurūzu, kas satur toksīnus, piemēram, mikotoksīnus un pelējumu, kas rada kaitējumu dzīvnieku aknām un nierēm.

Dzīvnieki nav radīti tam, lai iegūtu lielāko daļu enerģijas no ogļhidrātiem. Patiesībā tiem nav uztura vajadzību attiecībā uz ogļhidrātiem vai graudiem. Tomēr lielākā daļa produktu tirgū regulāri satur līdz pat 50% ogļhidrātu vai vēl vairāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>